Projekty

HEADS jako firma z wieloletnim doświadczeniem w sektorze technologii bezwykopowych może pochwalić się szeregiem projektów zakończonych sukcesem. Nasi inżynierowie, zarówno w Polsce jak i za granicą, dbają o najwyższą jakość świadczonych usług.

REFERENCJE

Nasze realizacje, referencje

Zobacz pełną listę referencyjną

Nowości

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Seminarium Szkoleniowym dla wykonawców oraz projektantów z branży HDD organizowanym jak co roku przez firmę HEADS, które odbędzie się w Krakowie, Hotel Lwowska 1 w dniach 25-26 Stycznia 2018.

To XXI edycja Seminarium cieszącego się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem osób związanych z HDD – w ubiegłorocznej edycji udział wzięło przeszło 150 osób. W tym roku zapraszamy do zupełnie nowego miejsca – hotelu Lwowska 1 w krakowskiej dzielnicy Podgórze.

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję pogłębić tematykę z zakresu:

 • Nowe systemy płuczkowe obniżające współczynnik tarcia.
  Tarcie w otworze wiertniczym jest czynnikiem, który w decydujący sposób wpływa na opory wiercenia i siły instalacyjne. Znaczące jego obniżenie obecnie jest możliwe, dzięki czemu możemy wiercić dłuższe otwory małymi wiertnicami, ograniczyć zużycia narzędzi wiertniczych, obniżyć zużycie paliwa oraz wydłużyć czas eksploatacji wiertnic.
 • Problemy z utylizacją płuczek wiertniczej.
  Omówienie aktualnej sytuacji w kraju i za granicą.
 • Systemy oczyszczania płuczek wiertniczych.
  Dlaczego oczyszczanie płuczek jest opłacalne i kiedy pomyśleć o urządzeniu do oczyszczania.
 • Żerdzie wiertnicze
  Na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jak je eksploatować.
 • Najnowsze możliwości systemów pomiarowych.
  Wykorzystanie technologii radiowej oraz kablowej. Jak radzić sobie z zakłóceniami aktywnymi i pasywnymi.
 • Skuteczne oczyszczanie otworu ze zwiercin.
  Jak sprawdzić otwór czy jest gotowy do instalacji rurociągu?
 • Trwałe pompy płuczkowe przy wierceniu horyzontalnym.
  Nowości oraz zasady poprawnej eksploatacji pozwalającej w znaczący sposób wydłużyć czas pracy takich elementów jak tłoki, tuleje i zawory.
 • Rekordowy projekt Den Heder.
  Wiercenie na dystansie 4600m w Holandii. Omówienie procesu przygotowania, projektowania, badan geologicznych oraz wykonania przewiertu.

Pierwszy dzień szkolenia zakończony będzie uroczystą kolacją dla wszystkich uczestników.W przypadku zainteresowania proszę o kontakt mailowy lib telefoniczny z naszymi pracownikami.

ARTYKUŁY

Zbiór branżowych artykułów do pobrania