Projekty
HEADS jako firma z wieloletnim doświadczeniem w sektorze technologii bezwykopowych może pochwalić się szeregiem projektów zakończonych sukcesem. Nasi inżynierowie, zarówno w Polsce jak i za granicą, dbają o najwyższą jakość świadczonych usług.
Nowości
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Seminarium Szkoleniowym dla wykonawców oraz projektantów z branży HDD organizowanym jak co roku przez firmę HEADS, które odbędzie się w Krakowie, Hotel Lwowska 1 w dniach 25-26 Stycznia 2018.
To XXI edycja Seminarium cieszącego się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem osób związanych z HDD – w ubiegłorocznej edycji udział wzięło przeszło 150 osób. W tym roku zapraszamy do zupełnie nowego miejsca – hotelu Lwowska 1 w krakowskiej dzielnicy Podgórze.
Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję pogłębić tematykę z zakresu:
- Nowe systemy płuczkowe obniżające współczynnik tarcia.
Tarcie w otworze wiertniczym jest czynnikiem, który w decydujący sposób wpływa na opory wiercenia i siły instalacyjne. Znaczące jego obniżenie obecnie jest możliwe, dzięki czemu możemy wiercić dłuższe otwory małymi wiertnicami, ograniczyć zużycia narzędzi wiertniczych, obniżyć zużycie paliwa oraz wydłużyć czas eksploatacji wiertnic. - Problemy z utylizacją płuczek wiertniczej.
Omówienie aktualnej sytuacji w kraju i za granicą. - Systemy oczyszczania płuczek wiertniczych.
Dlaczego oczyszczanie płuczek jest opłacalne i kiedy pomyśleć o urządzeniu do oczyszczania. - Żerdzie wiertnicze
Na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jak je eksploatować.
- Najnowsze możliwości systemów pomiarowych.
Wykorzystanie technologii radiowej oraz kablowej. Jak radzić sobie z zakłóceniami aktywnymi i pasywnymi. - Skuteczne oczyszczanie otworu ze zwiercin.
Jak sprawdzić otwór czy jest gotowy do instalacji rurociągu? - Trwałe pompy płuczkowe przy wierceniu horyzontalnym.
Nowości oraz zasady poprawnej eksploatacji pozwalającej w znaczący sposób wydłużyć czas pracy takich elementów jak tłoki, tuleje i zawory. - Rekordowy projekt Den Heder.
Wiercenie na dystansie 4600m w Holandii. Omówienie procesu przygotowania, projektowania, badan geologicznych oraz wykonania przewiertu.